poniedziałek, 6 sierpnia 2007

I became addicted...

Podobno pierwszym krokiem do leczenia, jest przyznanie się do choroby. Ja się przyznaję. Jestem uzależniony. Co gorsza - uzależniony od "trawki". Spójrzmy jednak na to z dobrej strony. "Trawka" to przecież jeden z najlepszych serial ostatnich lat.

Akcja tego komedio-dramatu toczy się w Agrestic - luksusowych przedmieściach Los Angeles. Główną bohaterką jest Nancy Botwin (Mary-Louise Parker) - młoda wdowa, która aby utrzymać dom i dwóch synów postanawia... handlować trawą. A w tak doskonale ułożonej społeczności jaką jest Agrestic - wcale nie trudno o klientów. Owczywiście "Trawka" nie jest filmem wyłącznie o paleniu marihuany. To przepełnioną czarnym humorem komedia o życiu bogatych mieszkańców amerykańskich przedmieść, która dodatkowo rozprawia się z Bushem, wojną w Iraku, władzą lokalną oraz obecnymi wszędzie stereotypami.

"Trawka" miała swoją premierę w sierpniu 2005, zebrała świetne recenzje krytyków i widzów oraz uchonorowana została dwiema statuetkami Emmy. Oczywiście trawka nie mogła by istnieć bez Snoop-Doga, tak jak Snoop-Dog bez trawki, więc słynny raper wystąpił gościnnie ;)

Serial powstaje dla telewizji kablowej "Showtime", którzy, muszę im to przyznać emitują dość dobre tytuły. To właśnie z ich stajni wyszły takie seriale jak: "The L Word", "Masters of Horror", "Huff" czy chwalony jakiś czas temu na The Movie - "Dexter". Dobrze zapowiada się również ich nowa produkcja "Californication" z Davidem Duchovnym w roli głównej.

Oba sezony znacznie różnią się od siebie. W pierwszym sezonie, poziom odcinków był zróżnicowany (co drugi-trzeci odcinek był naprawde dobry). Mistrzowskie zakończenie serii tradycyjnym cliffhangerem, bez którego nie może się obejść żaden szanujący się serial. Drugi sezon okazał się już w 100% genialny. Każdy odcinek powalał rozwinięciami akcji i świetnymi dialogami. Więcej zabawy, no i więcej szwagra Andy'ego, który porządnie nakręca ten serial. A jeśli idzie o odcinek finałowy... Nie jestem pewien czy kiedyś uda się jakiemuś innego serialowi go przebić. Jeśli wciąż opada wam szczęka przy finałowych odcinkach "Zagubionych" lub "Herosów", to musicie zobaczyć "Weeds".

Trzeci sezon w amerykańskiej telewizji wystartuje już w przyszłym tygodniu. Pierwsze dwa sezony możemy oglądać w polskim HBO. A dla chętnych, którzy nie mają płatnych kanałów - polecam zakup pierwszego sezonu na dvd. Ja napewno go sobie kupię. Uzależnienie, to uzależnienie ;)

Weeds

2 komentarze:

Luniasta pisze...

"Nie jestem pewien czy kiedyś uda się jakiemuś innego serialowi go przebić. Jeśli wciąż opada wam szczęka przy finałowych odcinkach "Zagubionych" lub "Herosów", to musicie zobaczyć "Weeds"."

Nic nie przebije mega-hiper-słit-fajniusich zakonczeń sezonów "House'a", wybacz :)

l.swiniarski pisze...

Witam panie Robercie mam na imię Łukasz bardzo lubię pana komiksy,świetna kreska ale w tej chwili to nie o tym chciałem napisać.Trawka to obecnie mój ulubiony serial komediowy,dzięki internetowi mam już dwa pierwsze odcinki trawki z trzeciej serii,są świetne szczególnie odcinek drugi,tak jak pan uwielbiam ten serial,znakomite aktorstwo,zabawne dialogi,słowem THE BEST.Pozdrawia 23 latek ze Słupii